Kategorie
Bez kategorii

MARZYSZ O ROLI SCRUM MASTERA?

NAJLEPSZY CZAS NA ZMIANĘ PRACY

“Zbliża się najlepszy czas na zmianę pracy. Tak dobrze nie było od ponad dekady. Od stycznia do marca 2022 roku 43 proc. firm w Polsce chce zatrudnić nowych pracowników. Redukcje etatów planuje 19 proc. To rekordowe wyniki. Od początku realizacji badania „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia” w Polsce, czyli od 2008 roku, nigdy tak dużo firm nie chciało zatrudniać”. ~ PULS HR

MARTA OD ROKU JEST SCRUM MASTERKĄ

Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w korporacji w dziale marketingu. Powoli w jej codzienność zaczęło wkradać się wypalenie zawodowe. Żyła też w ciągłym stresie. Prezes firmy nie tolerował błędów ani sprzeciwu. Ci, którzy mu podpadli, słyszeli: “Jak ci się nie podoba, nie musisz tu pracować. Jest mnóstwo osób na twoje miejsce”. Zwolnienia były czymś na porządku dziennym?.

Marta nie wytrzymała tego psychicznie. Pewnego dnia złożyła wypowiedzenie, bo bardzo nie chciała, żeby to jej kiedyś takie wypowiedzenie wręczono.

Zastanawiała się, co dalej. Kilka dni przed Sylwestrem spotkała się z kolegą z byłej pracy – menedżerem IT. Podpowiedział jej, by pomyślała o przebranżowieniu się. “Mogłabyś zostać Scrum Masterką. Świetnie dogadujesz się z ludźmi, jesteś empatyczna. Potrafisz pomagać innym, nie wyręczając ich. A do tego rozumiesz biznes. Dla mnie to idealne połączenie na tym stanowisku.”?

Początkowo Marta odrzuciła ten pomysł. Ona i IT? Wydawało jej się, że to 2 różne światy. Wykorzystała jednak LinkedIn, by nawiązać kontakt z kilkoma Scrum Masterami. Po rozmowach z 4 osobami, które dziś spełniają się w tej roli, a wcześniej pracowały w HR, instytucji kulturalnej, szkole podstawowej i w hotelu, stwierdziła, że przebranżowienie jest możliwe. I że praca Scrum Mastera to rzeczywiście może być coś dla niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *